Uz visiem jaunumiem

AS DelfinGroup obligācijās piesaista 10 miljonus eiro un uzsāk to kotāciju Nasdaq First North alternatīvajā tirgū

announcements_img

Latvijas finanšu koncerns AS DelfinGroup otrdien, 21. jūnijā, uzsāk 10 miljonu eiro obligāciju kotāciju biržas Nasdaq Riga alternatīvajā tirgū Nasdaq First North. Uzņēmums maija nogalē slēgtā piedāvājuma ietvaros pabeidza šo obligāciju emisiju ar vēsturiski zemāko gada kupona procentu likmi – 8%. Vienas obligācijas nominālvērtība ir 1 000 eiro, un to dzēšanas termiņš ir 2023. gada 25. novembris. Obligāciju emisijas mērķis bija finansējuma struktūras diversificēšana un esošo saistību pārfinansēšana uz izdevīgākiem nosacījumiem.

 

AS DelfinGroup finanšu direktors Aldis Umblejs: “Arvien izdevīgāka finansējuma piesaiste ir labas ziņas uzņēmumam un akcionāriem. Varam vairāk investēt jaunu un inovatīvu produktu attīstībā, kas ilgtermiņā nostiprinās AS DelfinGroup tirgus pozīcijas, nodrošinot to, ka arī turpmāk augsim straujāk nekā tirgus kopumā. Obligācijas biržā kotējam jau kopš 2014. gada, un šo gadu laikā emitēto obligāciju kuponu procentu likme ir samazinājusies no 14% līdz 8% salīdzinājumā ar pirmajām uzņēmuma emitētajām obligācijām. Pirmās obligācijas 5 miljonu eiro apmērā uzņēmums emitēja 2013. gadā, un to gada kuponu likme bija 14%. Kopumā šo deviņu gadu laikā esam veikuši septiņas obligāciju emisijas un piesaistījuši investīcijas 37 miljonu eiro apmērā. Tostarp četras obligāciju emisijas ir bijušas pieejamas tirdzniecībai Nasdaq Riga biržā. Šo deviņu gadu laikā esam izveidojuši un nostiprinājuši ilgtermiņa sadarbību ar daudziem investoriem, kurus atkārtoti ieguldīt AS DelfinGroup obligācijās motivē uzņēmuma stabilā izaugsme un attīstība.” 

 

AS DelfinGroup obligāciju emisijas organizētājs bija AS Signet Bank.

 

Edmunds Antufjevs, AS Signet Bank korporatīvais finanšu vadītājs: “Sveicam AS DelfinGroup ar obligāciju iekļaušanu Nasdaq Riga alternatīvajā tirgū First North. Laikā, kad ģeopolitiskā situācija pasaulē piedzīvo nenoteiktību un daudzi kapitāla tirgus projekti tiek atcelti tirgus nestabilitātes dēļ, ir patīkami apzināties, ka investori arī šajos mainīgajos tirgus apstākļos izrāda augstu interesi par AS DelfinGroup obligācijām kā neatņemamu sastāvdaļu Baltijas obligāciju portfeļos. Liels paldies investoriem un AS DelfinGroup par uzticēšanos.”  

 

AS DelfinGroup turpina īstenot diversificētu finansējuma piesaistes stratēģiju, kas nodrošina iespēju uzņēmumam piesaistīt jaunu finansējumu uz arvien izdevīgākiem nosacījumiem. Gan akciju sākotnējā publiskajā piedāvājumā (IPO), gan obligāciju emisijās un AS Mintos savstarpējo aizdevumu platformā piesaistītais finansējums tiek izmantots, lai izmaksu optimizācijas programmas ietvaros dzēstu iepriekš ņemto dārgāku finansējumu. Tostarp pērn oktobra beigās tika dzēstas 2016. gadā emitētās obligācijas 5 miljonu eiro apmērā ar 14% kupona likmi, bet novembrī – 2019. gada obligācijas 5 miljonu eiro apmērā arī ar kuponu likmi 14%. Tāpat decembrī tika dzēstas 3,5 miljonu eiro obligācijas ar 12% kuponu likmi.

 

Par AS DelfinGroup

AS DelfinGroup ir licencēts uz tehnoloģijām balstīts finanšu nozares koncerns, kas dibināts 2009. gadā un strādā ar zīmoliem Banknote un VIZIA. Uzņēmums pastāvīgi attīsta un piedāvā patēriņa aizdevumus, aizdevumus senioriem, nomaksas pakalpojumus, lombarda aizdevumus un lietotu un mazlietotu preču tirdzniecību vairāk nekā 90 filiālēs visā Latvijā, kā arī tiešsaistē. AS DelfinGroup vairāk nekā 300 profesionāļu komanda vidēji mēnesī izsniedz 35 tūkstošus aizdevumu. AS DelfinGroup kopš 2014. gada ir pazīstama Nasdaq Riga biržā kā obligāciju emitents un kopš 2021. gada kā akciju emitents Baltijas Oficiālajā sarakstā. Uzņēmums 2021. gadā veica IPO, piesaistot gandrīz 6000 jaunu akcionāru. Uzņēmums veic regulāru ikceturkšņa dividenžu izmaksu. 2021. gadā uzņēmuma kredītportfelis sasniedza 43 miljonus eiro, EBITDA bija 10,2 miljoni eiro un peļņa pirms nodokļiem sasniedza 5,2 miljonus eiro. Uzņēmuma ilgtspējas pamatā ir fokuss uz korporatīvo pārvaldību, fintech inovācijām, atbildīgu aizdevumu izsniegšanu, finanšu iekļaušanu un aprites ekonomikas veicināšanu. Uzņēmums strādā ar peļņu katru gadu kopš 2010. gada. 

 

Papildu informācija:
Aldis Umblejs,
AS DelfinGroup finanšu direktors
Tālr.: +371 26189988
E-pasts: [email protected]

Uz visiem jaunumiem