Uz visiem jaunumiem

AS DelfinGroup paplašina sadarbību ar Nordigen uz datiem balstītu lēmumu pieņemšanas procesu uzlabošanai

announcements_img

Paplašinot veiksmīgu sadarbību, kura turpinās no 2016. gada, AS DelfinGroup ir integrējis Nordigen atvērtās bankas platformu, lai pilnveidotu savu tehnoloģisko rīku komplektu un uzlabotu patēriņa aizdevumu izsniegšanas un novērtēšanas procesus.

 

“Esam izvēlējušies Nordigen par savu atvērto banku partneri, jo, izmantojot vienu banku publiskās lietojumprogrammu saskares (API) pieslēgumu, tiek nodrošināta piekļuve 17 Latvijas banku finanšu datiem, tādējādi vienkāršojot pakalpojumu iegūšanas procesu gan uzņēmumam, gan klientam. Nordigen integrācija palīdz uzlabot mūsu lēmumu pieņemšanas modeli, papildinot to ar bankas transakciju datiem. Sadarbība ar Nordigen būtiski uzlabos arī lietotāju pieredzi, jo klientiem turpmāk būs iespēja ātri un droši iesniegt konta pārskatu caur internetbanku. AS DelfinGroup turpina konsekventi ieviest tehnoloģiskas inovācijas, nodrošinot saviem klientiem pieejamākus un pielāgotus finanšu risinājumus,” skaidro AS DelfinGroup valdes priekšsēdētājs Didzis Ādmīdiņš.

 

Nordigen sniedz konta informācijas pakalpojumus, kas, izmantojot banku publiskās lietojumprogrammu saskares, piedāvā piekļuvi apstiprinātiem un drošiem bankas datiem trešajām pusēm. Šie dati tiek izmantoti, lai palīdzētu novērtēt un pārbaudīt klientus tieši caur viņu bankas kontu un lai nodrošinātu labāku lietotāja pieredzi.

 

“AS DelfinGroup Latvijā un Baltijā ir iemantojis inovatīva finanšu pakalpojumu sniedzēja reputāciju. Tas ir lieliski, ka mūsu atvērto banku risinājums sniedz ieguldījumu uzņēmuma finanšu pakalpojumu pieejamībā un uzlabo uz datiem balstīto lēmumu pieņemšanas mehānismu,” saka Rolands Mesters, Nordigen līdzdibinātājs un izpilddirektors.

 

AS DelfinGroup ir Latvijas finanšu tehnoloģiju (fintech) uzņēmums, kas nodrošina vienkāršus, inovatīvus, klientiem pielāgotus un uz tehnoloģijām balstītus finanšu pakalpojumus. Uzņēmums Latvijas finanšu sektorā strādā ar diviem zīmoliem: Banknote un Vizia. AS DelfinGroup pastāvīgi attīsta un piedāvā patēriņa aizdevumus, aizdevumus senioriem, nomaksas pakalpojumus, lombarda aizdevumus un lietotu un mazlietotu preču tirdzniecību vairāk nekā 90 filiālēs 38 Latvijas pilsētās. Uzņēmumam ir lielākais lombardu filiāļu tīkls Latvijā un spēcīga tiešsaistes klātbūtne, kas nodrošina plašu finanšu risinājumu pieejamību.

 

AS DelfinGroup veicina finansiālo iekļaušanu un aprites ekonomiku, pastāvīgi uzlabojot un ieviešot inovācijas savos produktos un pakalpojumos, īpašu uzmanību pievēršot ilgtspējai. Apvienojot datus no ievērojamas klientu apkalpošanas pieredzes un iekšēji izstrādātiem prognozēšanas modeļiem ar piekļuvi visaptverošai analītikai, AS DelfinGroup pastāvīgi uzlabo savas tehnoloģiskās iespējas, piemēram, pievienojot atvērto banku pakalpojumu. Integrācija ar Nordigen ļauj pieņemt drošus, ātrus un pārliecinošus uz datiem balstītus lēmumus, kas uzlabo klientu pieredzi.

 

Par AS DelfinGroup

AS DelfinGroup ir licencēts uz tehnoloģijām balstīts finanšu nozares koncerns, kas dibināts 2009. gadā un strādā ar zīmoliem Banknote un VIZIA. Uzņēmums pastāvīgi attīsta un piedāvā patēriņa aizdevumus, aizdevumus senioriem, nomaksas pakalpojumus, lombarda aizdevumus un lietotu un mazlietotu preču tirdzniecību vairāk nekā 90 filiālēs visā Latvijā, kā arī tiešsaistē. AS DelfinGroup vairāk nekā 300 profesionāļu komanda vidēji mēnesī izsniedz 35 tūkstošus aizdevumu. AS DelfinGroup kopš 2014. gada ir pazīstama Nasdaq Riga biržā kā obligāciju emitents un kopš 2021. gada kā akciju emitents Baltijas Oficiālajā sarakstā. Uzņēmums 2021. gadā veica IPO, piesaistot gandrīz 6000 jaunu akcionāru. Uzņēmums veic regulāru ikceturkšņa dividenžu izmaksu. 2021. gadā uzņēmuma kredītportfelis sasniedza 43 miljonus eiro, EBITDA bija 10,2 miljoni eiro un peļņa pirms nodokļiem sasniedza 5,2 miljonus eiro. Uzņēmuma ilgtspējas pamatā ir fokuss uz korporatīvo pārvaldību, fintech inovācijām, atbildīgu aizdevumu izsniegšanu, finanšu iekļaušanu un aprites ekonomikas veicināšanu. Uzņēmums strādā ar peļņu katru gadu kopš 2010. gada.

 

Par Nordigen

Nordigen ir atvērtā banku platforma, kas nodrošina bezmaksas piekļuvi atvērtajiem bankas datiem un augstas kvalitātes datu ieskatiem. Nordigen bezmaksas API savienojas ar vairāk nekā 2300 bankām Eiropā un apkalpo fintech uzņēmumus un izstrādātājus 31 Eiropas valstī, tostarp Apvienotajā Karalistē. Nordigen ir licencēts konta informācijas pakalpojumu sniedzējs (AISP), kuru regulē Latvijas Finanšu un kapitāla tirgus komisija un kurš ir pilnvarots 31 Eiropas valstī.

 

Papildu informācija:
Linda Eltermane,
AS DelfinGroup Sabiedrisko attiecību vadītāja
Tālr.: +371 28700457
E-pasts: [email protected]

Uz visiem jaunumiem