Uz visiem jaunumiem

DelfinGroup valdes priekšsēdētājs: Atrodamies labā pozīcijā turpmākajai izaugsmei

announcements_img

Pēc veiksmīgi noslēgta DelfinGroup sākotnējā publiskā piedāvājuma jeb IPO, kurš piesaistīja gandrīz 6 tūkstošus akcionāru, 2021. gada 20. oktobrī tika uzsākta uzņēmuma akciju publiskā tirdzniecība. Šī gada laikā uzņēmums ir kļuvis par lielāko Nasdaq Baltic Oficiālajā sarakstā pārstāvēto Latvijas kompāniju pēc tirgus kapitalizācijas. DelfinGroup valdes priekšsēdētājs Didzis Ādmīdiņš atskatās uz uzņēmuma pirmo gadu biržā un novērtē ieguvumus no biržā kotēta uzņēmuma perspektīvas.

 

"DelfinGroup vienmēr ir tiecies pēc izcilas korporatīvās pārvaldības un uzņēmuma darbības caurskatāmības, tādējādi sākotnējais publiskais piedāvājums 2021. gada nogalē bija loģisks nākamais solis mūsu izaugsmē. Bez šaubām, IPO no uzņēmuma komandas prasīja apjomīgu sagatavošanos un iekšējo resursu mobilizāciju, tāpēc brīdī, kad sākotnējais publiskais piedāvājums noslēdzās, bija labi paveikta darba sajūta. Taču tas bija tikai sākums jaunam posmam uzņēmuma attīstībā," atklāj DelfinGroup valdes priekšsēdētājs Didzis Ādmīdiņš.

 

IPO rezultātā uzņēmums piesaistīja papildu finansējumu, kas ļāva DelfinGroup veiksmīgi pārfinansēt esošās saistības ar zemākām procentu likmēm, kā arī turpināt attīstīt biznesa segmentus un ātrāk sasniegt uzstādītos finanšu mērķus. Arī 2022. gada deviņu mēnešu finanšu rezultātos ir vērojama stabila izaugsme. DelfinGroup ir ievērojami audzējis ieņēmumus, kuri sasniedza 25,7 miljonus eiro, uzrādot pieaugumu par 39% salīdzinājumā ar iepriekšējš gada attiecīgo periodu. Savukārt peļnai pirms nodokļiem ir vērojams 55% pieaugums – tā sasniegusi 5,4 miljonus eiro. Vienlaikus uzņēmuma kredītportfelis kopš gada sākuma palielinājās par 39% un ir sasniedzis 59,7 miljonus eiro.

 

Ienākot Nasdaq Riga regulētajā tirgū, DelfinGroup izveidoja, bet akcionāri apstiprināja Baltijas akciju tirgum unikālu dividenžu politiku – uzņēmums sniedza solījumu izmaksāt akcionāriem ikceturkšņa dividendēs līdz 50% no ceturkšņa peļņas. Pie dividenžu solījuma DelfinGroup turpina pieturēties, kopš iziešanas biržā akcionāriem dividendēs izmaksājot vairāk nekā 5 miljonus eiro, turklāt šogad plānota vēl viena dividenžu izmaksa 833 880,53 eiro apmērā.

 

D. Ādmīdiņš skaidro: "Līdz ar iziešanu biržā esam ieguvuši arī pavisam jaunu, vērtīgu auditoriju – gandrīz 6 tūkstošus akcionāru, kuri noticēja DelfinGroup stāstam. Paldies akcionāriem par uzticību! Cerams, ka uzņēmuma pārliecinošie rezultāti ir attaisnojuši viņu cerības. Brīdī, kad Baltijas biržas indekss kopš gada sākuma ir nokrities par 11,2%, mūsu akcionāri savos portfeļos ir ieguvuši stabilu akciju, kuras cena kopš gada sākuma ir pieaugusi par 6,4%. Papildus tam vēlos pieminēt arī stabilu ienesīgumu no dividendēm, kura dēļ nozares medijos DelfinGroup bieži vien tiek saukts par dividenžu izmaksas čempionu."

 

"Šī pirmā gada laikā, kas pagājis kopš IPO, mēs esam iemācījušies būt pilnīgi caurspīdīgiem un atklātiem ar saviem investoriem, regulatoriem un plašāku sabiedrību. Pēdējā laikā DelfinGroup ir ievērojami stiprinājis uzņēmuma komandu, un IPO arī šeit mums palīdzēja, jo cilvēkiem patīk spēcīgas kompānijas ar spēcīgām vērtībām. Mēs ieguvām vēl lielāku stimulu uzņēmuma attīstībai un vērtības palielināšanai, un atrodamies labā pozīcijā turpmākajai izaugsmei," rezumē DelfinGroup valdes priekšsēdētājs.

 

Par DelfinGroup

 

DelfinGroup ir licencēts uz tehnoloģijām balstīts finanšu nozares koncerns, kas dibināts 2009. gadā un strādā ar zīmoliem Banknote un VIZIA. Uzņēmums pastāvīgi attīsta un piedāvā patēriņa aizdevumus, aizdevumus senioriem, nomaksas pakalpojumus, lombarda aizdevumus un lietotu, mazlietotu un jaunu preču tirdzniecību vairāk nekā 90 filiālēs visā Latvijā, kā arī tiešsaistē. DelfinGroup vairāk nekā 300 profesionāļu komanda vidēji mēnesī izsniedz 35 tūkstošus aizdevumu. Uzņēmuma kopējais reģistrēto klientu skaits pārsniedz 400 000. DelfinGroup kopš 2014. gada ir pazīstama Nasdaq Riga biržā kā obligāciju emitents un kopš 2021. gada kā akciju emitents Baltijas Oficiālajā sarakstā. Uzņēmums 2021. gadā veica IPO, piesaistot gandrīz 6000 jaunu akcionāru. Uzņēmums veic regulāru ikceturkšņa dividenžu izmaksu. 2022. gada pirmajos deviņos mēnešos uzņēmuma kredītportfelis sasniedza 59,7 miljonus eiro, EBITDA bija 9,3 miljoni eiro un peļņa pirms nodokļiem sasniedza 5,4 miljonus eiro. Uzņēmuma ilgtspējas pamatā ir fokuss uz korporatīvo pārvaldību, fintech inovācijām, atbildīgu aizdevumu izsniegšanu, finanšu iekļaušanu un aprites ekonomikas veicināšanu. Uzņēmums strādā ar peļņu katru gadu kopš 2010. gada.

 

Papildu informācija:
Linda Eltermane,
AS DelfinGroup sabiedrisko attiecību vadītāja
Tālrunis: +371 28700457
E-pasts: [email protected]

Uz visiem jaunumiem