Uz visiem jaunumiem

DelfinGroup akcijām publisko piedāvājumu izsolē pieteikušies gandrīz 900 investori

announcements_img

AS DelfinGroup lielāko akcionāru rīkotajos publiskajos akciju piedāvājumos uzņēmuma akcijām pieteikušies 885 investori. Pavisam divi lielākie uzņēmuma akcionāri – SIA L24 Finance un SIA EC finance, – pārdeva 741 528 akcijas par kopējo summu 1 067 800 eiro. Līdz ar to izdosies sasniegt galvenos akciju publiskās izsoles mērķus – palielināt tirgus likviditāti un nodrošināt publisku akciju kotāciju biržā vismaz 10 miljonu eiro vērtībā (atkarīgs no atsevišķa Nasdaq Riga lēmuma), kas ir viena no biržas Nasdaq Riga Baltijas Oficiālā saraksta prasībām.

 

Tāpat kā pērn notikušajā IPO, arī šoreiz vislielākā interese par publiskā piedāvājuma akcijām tika novērota no Igaunijas investoru puses. 74% izsoles dalībnieku bija no Igaunijas, 23% no Latvijas un 3% no Lietuvas. Pēc norēķinu veikšanas, publiskajā apgrozībā būs vairāk nekā 15% DelfinGroup akciju. Publiskā piedāvājuma ietvaros vienas akcijas cena bija noteikta 1,44 eiro.

 

DelfinGroup valdes priekšsēdētājs Didzis Ādmīdiņš: "DelfinGroup IPO rezultātā 2021. gada oktobrī par uzņēmuma akcionāriem kļuva gandrīz 6000 investoru. Uzņēmuma abu lielāko akcionāru rīkotajos publiskajos piedāvājumos akcijas iegādājās gandrīz 900 investoru, un šis skaitlis parāda, ka investori uzticas DelfinGroup. Tas ir labākais novērtējums, kādu mēs varam saņemt! Pateicoties šiem darījumiem, vairumam esošo akcionāru bija iespēja papildināt savas pozīcijas, bet jaunajiem – pievienoties uzņēmuma akcionāru lokam. Jāmin, ka šo publisko piedāvājumu rezultātā biržā būtu jāuzlabojas DelfinGroup akciju likviditātei, jo palielināsies publiskā apgrozībā esošo akciju skaits. Tas ir ilgtermiņa ieguvums visiem akciju īpašniekiem."

 

"Esmu priecīgs, ka ar akciju izsoli tika sasniegti galvenie publisko piedāvājumu mērķi. Palielinājās akcionāru skaits, uzlabojās tirgus likviditāte un ir sasniegts biržas noteiktais 10 miljonu eiro apjoms akciju publiskajam apgrozījumam. Neskatoties uz to, ka piedāvājumos tika piedāvātas vairāk akciju nekā tika pārdots, gala rezultāts ir labs un ieguvēji būs pilnīgi visi akcionāri. Apsveicu gan visus jaunos akcionārus, gan arī esošos investorus, kuri uz izdevīgiem nosacījumiem palielināja savu akciju pozīciju," akcentē DelfinGroup padomes priekšsēdētājs un dibinātājs Agris Evertovskis.

 

Publisko piedāvājumu rīkotājbankas LHV Pank pārstāvis Ivars Bergmanis: "Neskatoties uz ļoti izaicinošajiem tirgus apstākļiem, investoru aktivitāte pierādīja, ka pieprasījums pēc DelfinGroup akcijām ir, un pieļaujam, ka regulāra dividenžu izmaksa bija svarīgs faktors, apsverot šo investīciju. Šāds process Baltijā (prospekts no investoriem, nevis konkrēta emitenta) ir rets gadījums, kas, mūsuprāt, pasniedza caurskatāmu un efektīgu veidu kā lielāki akcionāri var samazināt savu līdzdalību uzņēmumā."

 

DelfinGroup investoriem regulārus ieņēmumus nodrošina Baltijas tirgum unikālā uzņēmuma dividenžu politika – akcionāriem dividendēs ik ceturksni līdz šim ir izmaksāti vismaz 50% uzņēmuma peļņas, un uzņēmums plāno šādu praksi turpināt. Papildus tiek izmaksātas arī gada dividendes. Tostarp 2022. gadā DelfinGroup jau ir izmaksājis dividendes piecas reizes gandrīz 4,6 miljonu eiro apmērā jeb 0,1013 eiro par katru uzņēmuma akciju. Turklāt šogad plānots veikt vēl vienu dividenžu izmaksu.

 

DelfinGroup ir strādājis ar peļņu katru gadu kopš 2010. gada, vienlaikus nodrošinot stabili augstus izaugsmes rādītājus. Uzņēmuma kopējais apgrozījums šogad pirmajā pusgadā bija 16,095 miljoni eiro, kas ir par 34,8% vairāk nekā 2021. gada attiecīgajā periodā. Savukārt DelfinGroup neto peļņa pieauga par 61,4%, sasniedzot 2,631 miljonu eiro. Arī šā gada 3. ceturksnī uzņēmums turpināja uzrādīt spēcīgus rezultātus visos galvenajos biznesa segmentos. Jauni patēriņa aizdevumi trešajā ceturksnī tika izsniegti 16,8 miljonu eiro apmērā, kas ir par 54% vairāk nekā pagājušā gada attiecīgajā periodā. Lombarda aizdevumu segments trešajā ceturksnī piedzīvoja kāpumu par 51%, savukārt lietotu, mazlietotu un jaunu preču pārdošanas apjomi trešajā ceturksnī pieauga par 45%.

 

Par AS DelfinGroup

 

DelfinGroup ir licencēts uz tehnoloģijām balstīts finanšu nozares koncerns, kas dibināts 2009. gadā un strādā ar zīmoliem Banknote un VIZIA. Uzņēmums pastāvīgi attīsta un piedāvā patēriņa aizdevumus, aizdevumus senioriem, nomaksas pakalpojumus, lombarda aizdevumus un lietotu, mazlietotu un jaunu preču tirdzniecību vairāk nekā 90 filiālēs visā Latvijā, kā arī tiešsaistē. DelfinGroup vairāk nekā 300 profesionāļu komanda vidēji mēnesī izsniedz 35 tūkstošus aizdevumu. Uzņēmuma kopējais reģistrēto klientu skaits pārsniedz 400 000. DelfinGroup kopš 2014. gada ir pazīstama Nasdaq Riga biržā kā obligāciju emitents un kopš 2021. gada kā akciju emitents Baltijas Oficiālajā sarakstā. Uzņēmums 2021. gadā veica IPO, piesaistot gandrīz 6000 jaunu akcionāru. Uzņēmums veic regulāru ikceturkšņa dividenžu izmaksu. 2022. gada pirmajā pusē uzņēmuma kredītportfelis sasniedza 53,8 miljonus eiro, EBITDA bija 5,8 miljoni eiro un peļņa pirms nodokļiem par dividendēm sasniedza 3,6 miljonus eiro. Uzņēmuma ilgtspējas pamatā ir fokuss uz korporatīvo pārvaldību, fintech inovācijām, atbildīgu aizdevumu izsniegšanu, finanšu iekļaušanu un aprites ekonomikas veicināšanu. Uzņēmums strādā ar peļņu katru gadu kopš 2010. gada.

 

Linda Eltermane,
AS DelfinGroup sabiedrisko attiecību vadītāja
Tālrunis: +371 26189988
E-pasts: [email protected]

Uz visiem jaunumiem