Uz visiem jaunumiem

Akcionāriem piederošo DelfinGroup akciju piedāvājums piesaista vairāk nekā 1000 investoru ar kopējo pieprasījumu vairāk nekā 9 miljoni eiro

announcements_img

Latvijas finanšu tehnoloģiju uzņēmuma DelfinGroup lielāko akcionāru publiskais piedāvājums ir raisījis lielu interesi Baltijas valstu investoru vidū. Akciju publiskā piedāvājuma laikā tika pārdotas uzņēmuma akcijas par vairāk nekā 9 miljoniem eiro, un tajā piedalījās vairāk nekā 1000 investoru no visas Baltijas.
 

Akciju publiskā piedāvājuma laikā divi DelfinGroup akcionāri – ALPPES Capital un Curiosity Capital – piedāvāja iegādāties 8 985 000 akciju, kas veido 19,8% no kopējā uzņēmuma akciju kapitāla. Tajā kopumā piedalījās 1 046 investori no visām Baltijas valstīm, parakstoties uz 8 293 780 akcijām 9 040 220 eiro vērtībā, kas veido 92% no piedāvājuma apjoma.
 

Vislielāko interesi par akciju publisko piedāvājumu izrādīja investori no Latvijas. Tostarp akciju piedāvājumā no visām Baltijas valstīm piedalījās gan mazie privātie investori, gan turīgo ģimeņu investīciju uzņēmumi, gan lieli investori.
 

Visi investori saņems tādu akciju skaitu, uz kādu parakstījās publiskā piedāvājuma laikā. Akciju pārskaitīšanu uz ieguldītāju kontiem un norēķinus plānots veikt 6. jūnijā.
 

Līdz ar publiskā piedāvājuma veiksmīgo noslēgšanos, brīvā apgrozībā esošo DelfinGroup akciju skaits palielināsies no 29,1% līdz 47,4%, kas būs viens no augstākajiem Nasdaq Baltijas biržā un vēl vairāk palielinās DelfinGroup akciju likviditāti biržā.
 

DelfinGroup valdes priekšsēdētājs Didzis Ādmīdiņš: "Darījuma rezultātā palielināsies ne vien brīvi tirgojamo akciju apjoms, bet arī akcionāru skaits. Investori ar saviem līdzekļiem ir nobalsojuši par DelfinGroup misiju – veicināt finanšu iekļaušanu un ilgtspējīgu patēriņu. Es augstu novērtēju akcionāru ieguldīto darbu, organizējot šo piedāvājumu salīdzinoši sarežģītā laikā un piesaistot tik lielu kapitāla apjomu no kapitāla tirgus, tostarp no privātajiem investoriem."
 

Aigars Kesenfelds, viens no DelfinGroup akciju pārdevējiem: "Akciju piedāvājuma rezultāti apstiprina, ka investoriem joprojām ir spēcīga interese par stabili augošiem Baltijas uzņēmumiem, kas nodrošina augstu dividenžu ienesīgumu. Šis akciju piedāvājums ir palielinājis kopējo DelfinGroup akcionāru bāzi un akciju likviditāti biržā, kas bija viens no šī darījuma stratēģiskajiem mērķiem. Man kā vienam no lielākajiem DelfinGroup ilgtermiņa akcionāriem ir patiess prieks par jaunu investoru pievienošanos turpmākajam DelfinGroup izaugsmes stāstam."
 

LHV Pank Investīciju nodaļas vadītājs un galvenais akciju piedāvājuma pārvaldnieks Mihkels Torims: "Neraugoties uz ārkārtīgi lielo konkurējošo publisko obligāciju piedāvājumu skaitu, DelfinGroup akciju publiskajam piedāvājumam izdevās piesaistīt tiešām nozīmīgu interesi no dažādiem mūsu reģiona investoriem. Pie tam, šis ir arī pirmais publiskais akciju piedāvājums Baltijas biržā 2024. gadā, kas vēlreiz apliecina, ka otrreizēju publisku akciju piedāvājumu izteikšana ir praktisks veids, kā Baltijas tirgū realizēt lielākus akciju apjomus, lai visi akcionāri ilgtermiņā iegūtu no lielākas tirgus likviditātes."
 

DelfinGroup akciju publiskais piedāvājums ir raisījis plašu interesi, piesaistot vairāk nekā 1000 investoru. Tas ir liels sasniegums un pierādījums tam, ka investori uzticas biržā kotētajiem uzņēmumiem. Tas ir arī apliecinājums, ka birža ir vieta, kur ikvienam investoram ir nodrošināta droša un caurskatāma tirdzniecības vide, un kur ikvienam ambiciozam uzņēmumam ir iespēja piesaistīt kapitālu sava biznesa attīstībai,” norāda Nasdaq Riga vadītāja Liene Dubava.

 

Par DelfinGroup

DelfinGroup ir licencēts Latvijas fintech uzņēmums, kas dibināts 2009. gadā un strādā ar zīmoliem Banknote un VIZIA. Uzņēmums strādā ar peļņu katru gadu kopš 2010. gada. DelfinGroup pastāvīgi attīsta un piedāvā patēriņa aizdevumus, aizdevumus senioriem, nomaksas pakalpojumus, lombarda aizdevumus un lietotu, mazlietotu un jaunu preču tirdzniecību vairāk nekā 90 filiālēs Latvijā un Lietuvā, kā arī tiešsaistē. DelfinGroup kopš 2014. gada ir pazīstams Nasdaq Riga biržā kā obligāciju emitents un kopš 2021. gada kā akciju emitents Baltijas Oficiālajā sarakstā. Uzņēmums veic regulāru ikceturkšņa dividenžu izmaksu. DelfinGroup ilgtspējas pamatā ir fokuss uz korporatīvo pārvaldību, fintech inovācijām, atbildīgu aizdevumu izsniegšanu, finanšu iekļaušanu un aprites ekonomikas veicināšanu.
 

Papildu informācija:

Linda Eltermane,
AS DelfinGroup sabiedrisko attiecību vadītāja
Tālrunis: +371 28700457
E-pasts: [email protected]

Uz visiem jaunumiem