Uz visiem jaunumiem

DelfinGroup akcionāri apstiprina dividenžu izmaksas 1,2 miljonu eiro apmērā

announcements_img

Latvijas fintech uzņēmums DelfinGroup par šī gada pirmo ceturksni un papildus par 2023. gadu dividendēs izmaksās 1,2 miljonus eiro, nolemts 30. maija ārkārtas akcionāru sapulcē.
 

Turpinot pildīt dividenžu politikā izvirzīto apņemšanos, DelfinGroup par 2024. gada pirmo ceturksni dividendēs izmaksās 808 tūkstošus eiro jeb 0.0178 eiro par vienu akciju. Par pirmā ceturkšņa dividenžu ex-datumu ir noteikts 2024. gada 12. jūnijs, savukārt dividenžu izmaksa notiks 14. jūnijā.

 

Reizi gadā akcionāri lemj arī par papildu gada dividenžu izmaksu un, izvērtējot uzņēmuma ilgtermiņa attīstības plānus, akcionāri lēma par gada dividenžu izmaksu 400 tūkstošu eiro apmērā no DelfinGroup 2023. gada peļņas jeb 0.0088 eiro par vienu akciju. Par gada dividenžu ex-datumu ir noteikts 2024.gada 10. jūlijs. Dividenžu izmaksa notiks 12. jūlijā.

 

"Esam gandarīti, ka, pateicoties pārdomātai uzņēmuma dividenžu politikai, varam turpināt nodrošināt labu investīciju atdevi no dividendēm saviem akcionāriem. Šajā reizē akcionāri saņems dividendes divus mēnešu pēc kārtas, bet kopumā DelfinGroup šogad būs veicis jau trīs dividenžu maksājumus teju 2 miljonu eiro apmērā. Saskaņā ar mūsu dividenžu politiku, pēc akcionāru lēmumiem, šogad kopumā tiks veikti pieci dividenžu maksājumi, sniedzot akcionāriem regulārus un prognozējamus ienākumus visa gada garumā," informē DelfinGroup valdes loceklis Aldis Umblejs.

 

Uzņēmuma ieņēmumi 2024. gada pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn, palielinājās par 26%, sasniedzot 14,3 miljonus eiro. DelfinGroup EBITDA pieauga līdz 5 miljoniem eiro, kas ir par 28% vairāk nekā 2023. gada 1. ceturksnī, savukārt peļņa pirms nodokļiem palielinājās par 12%, sasniedzot 2 miljonus eiro.

Jāmin, ka šobrīd norisinās DelfinGroup akciju publiskais piedāvājums, kas ilgs līdz 3. jūnijam. Tā ietvaros investori no Latvijas, Igaunijas un Lietuvas var iegādāties līdz pat 26,4% DelfinGroup akciju par cenu 1,09 eiro par vienu akciju, kas ir par 12,8% mazāk nekā akcijas vidējā biržas cena pēdējo trīs pilnu kalendāro mēnešu laikā. Ja salīdzina DelfinGroup akciju publiskā piedāvājuma akcijas cenu (1,09 eiro par akciju) ar uzņēmuma izmaksātajām dividendēm pēdējo 12 mēnešu laikā, akciju dividenžu ienesīgums, ieskaitot plānoto ceturkšņa dividenžu izmaksu šī gada jūnijā, ir 8,3%.

 

Par DelfinGroup

DelfinGroup ir licencēts Latvijas fintech uzņēmums, kas dibināts 2009. gadā un strādā ar zīmoliem Banknote un VIZIA. Uzņēmums strādā ar peļņu katru gadu kopš 2010. gada. DelfinGroup pastāvīgi attīsta un piedāvā patēriņa aizdevumus, aizdevumus senioriem, nomaksas pakalpojumus, lombarda aizdevumus un lietotu, mazlietotu un jaunu preču tirdzniecību vairāk nekā 90 filiālēs Latvijā un Lietuvā, kā arī tiešsaistē. DelfinGroup kopš 2014. gada ir pazīstams Nasdaq Riga biržā kā obligāciju emitents un kopš 2021. gada kā akciju emitents Baltijas Oficiālajā sarakstā. Uzņēmums veic regulāru ikceturkšņa dividenžu izmaksu. DelfinGroup ilgtspējas pamatā ir fokuss uz korporatīvo pārvaldību, fintech inovācijām, atbildīgu aizdevumu izsniegšanu, finanšu iekļaušanu un aprites ekonomikas veicināšanu.

 

Papildu informācija:

Aldis Umblejs,
AS DelfinGroup finanšu direktors
Tālr.: +371 26189988
E-pasts: [email protected]

Uz visiem jaunumiem