Uz visiem jaunumiem

DelfinGroup ieņēmumi pirmajā ceturksnī palielinās par 24%

announcements_img

AS DelfinGroup ieņēmumi pirmajā ceturksnī sasniedza 7,48 miljonus eiro, kas ir kāpums par 24%. Peļņa pirms nodokļiem palielinājās par 42%, sasniedzot 1,6 miljonus eiro, bet neto peļņas kāpums bija 76%, pieaugot līdz 1,4 miljoniem eiro. Uzņēmuma neto kredītportfelis pret pagājušā gada atbilstošo periodu palielinājies par 46%, sasniedzot 47 miljonus eiro. Savukārt EBITDA pirmajā ceturksnī palielinājās par 8% un bija 2,58 miljoni eiro.

 

AS DelfinGroup valdes priekšsēdētājs Didzis Ādmīdiņš: “Attīstām visus uzņēmuma stratēģijā paredzētos izaugsmes virzienus, tostarp privātpersonu aizdevumu jomā šobrīd fokusējamies uz esošo produktu pilnveidošanu un lietotāju pieredzes uzlabošanu. Tas palīdzēja visstraujāko izaugsmi šā gada sākumā sasniegt tieši lombarda un citu privātpersonu aizdevumu segmentā. Kopumā jauni aizdevumi pirmajos trīs mēnešos tika izsniegti 15,1 miljona eiro apmērā, kas ir pieaugums par 60% salīdzinājumā ar pērnā gada pirmo ceturksni. Tajā skaitā Banknote lombarda aizdevumi pirmajos trīs mēnešos piedzīvoja kāpumu par 30% salīdzinājumā ar 2021. gada pirmo ceturksni.”

 

“Tāpat varam redzēt, ka klienti ļoti pozitīvi novērtējuši jaunākos pakalpojumu uzlabojumus, piemēram, VIZIA patēriņa aizdevumu limitu palielināšanu līdz 10 tūkstošiem eiro. Iedzīvotāji līdz ar to iegūst vairāk līdzekļu,piemēram, mājokļa remontam vai sava biznesa uzsākšanai. Svarīgs faktors ir arī tas, ka pirmajā ceturksnī turpinājās izaugsme digitālo pakalpojumu jomā, kas īpaši straujus apgriezienus uzņēma Covid-19 ierobežojumu laikā. Pieaugošu popularitāti gūst arī mobilā aplikācija un internetveikals, kas jau pērn kļuva par straujāk augošo Banknote preču tirdzniecības kanālu,” norāda D. Ādmīdiņš.

 

Atbilstoši attīstības plānam AS DelfinGroup šogad plāno sasniegt 8,7 miljonu eiro peļņu pirms nodokļiem un 12 miljonus eiro EBITDA. Savukārt kredītportfeli plānots kāpināt līdz 51 miljonam eiro.

 

2021. gadā AS DelfinGroup sasniedza gan apgrozījuma, gan peļņas rekordu –apgrozījums palielinājās par 7,7%, sasniedzot 25,5 miljonus eiro, savukārt peļņa pirms nodokļiem sasniedza 5,2 miljonus eiro, pieaugot par 7,2%. Plašāk ar AS DelfinGroup finanšu rezultātiem iespējams iepazīties uzņēmuma mājaslapā www.delfingroup.lv vai biržas Nasdaq Riga mājaslapā https://nasdaqbaltic.com/lv/.

 

Par AS DelfinGroup

AS DelfinGroup ir licencēts uz tehnoloģijām balstīts finanšu nozares koncerns, kas dibināts 2009. gadā un strādā ar zīmoliem Banknote un VIZIA. Uzņēmums pastāvīgi attīsta un piedāvā patēriņa aizdevumus, aizdevumus senioriem, nomaksas pakalpojumus, lombarda aizdevumus un lietotu un mazlietotu preču tirdzniecību vairāk nekā 90 filiālēs visā Latvijā, kā arī tiešsaistē. AS DelfinGroup vairāk nekā 270 profesionāļu komanda vidēji mēnesī izsniedz 35 tūkstošus aizdevumu. Uzņēmuma kopējais reģistrēto klientu skaits pārsniedz 400 000. AS DelfinGroup kopš 2014. gada ir pazīstama Nasdaq Riga biržā kā obligāciju emitents un kopš 2021. gada kā akciju emitents Baltijas Oficiālajā sarakstā. Uzņēmums 2021. gadā veica IPO, piesaistot gandrīz 6000 jaunu akcionāru. Uzņēmums veic regulāru ikceturkšņa dividenžu izmaksu. Uzņēmuma ilgtspējas pamatā ir fokuss uz korporatīvo pārvaldību, fintech inovācijām, atbildīgu aizdevumu izsniegšanu, finanšu iekļaušanu un aprites ekonomikas veicināšanu. Uzņēmums strādā ar peļņu katru gadu kopš 2010. gada.

 

Papildu informācija:
Aldis Umblejs,
AS DelfinGroup finanšu direktors
Tālr.: +371 26189988
E-pasts: [email protected]

Uz visiem jaunumiem