Uz visiem jaunumiem

DelfinGroup par 2021. gada pēdējo ceturksni dividendēs izmaksās gandrīz 780 tūkstošus eiro

announcements_img

AS DelfinGroup dividendēs par 2021. gada pēdējo ceturksni izmaksās 779,5 tūkstošus eiro jeb 0,0172 eiro par akciju, nolemts 28. martā notikušajā uzņēmuma ārkārtas akcionāru sapulcē. Pēc akciju sākotnējā publiskā piedāvājuma (IPO) šis jau ir otrais ceturksnis, par kuru akcionāri saņem dividendes. Kopumā par aizvadītā gada trešo un ceturto ceturksni dividendēs būs izmaksāti 1,3 miljoni eiro. AS DelfinGroup dividendēs saviem akcionāriem regulāri izmaksā līdz 50% no uzņēmuma ceturkšņa peļņas un papildus gada dividendes.

 

Lai izmantotu iespēju saņemt 2021. gada pēdējā ceturkšņa dividendes, kā akciju iegādes beigu datums (ex-datums) ir noteikts 8. aprīlis. Dividenžu izmaksa plānota 12.aprīlī.

 

AS DelfinGroup finanšu direktors Aldis Umblejs: “Aizvadītais gads bija līdz šim veiksmīgākais uzņēmuma vēsturē – būtiski pieauga pieprasījums gan pēc privātpersonu kreditēšanas, gan aprites ekonomikas pakalpojumiem lietotu preču tirdzniecības jomā. Esam paplašinājuši arī savas konkurences priekšrocības kapitāla piesaistes diversifikācijas jomā, samazinot piesaistāmā kapitāla izmaksas vidēji līdz 8%. Pakalpojumu pieprasījuma pieauguma tendences šā gada sākumā uzrāda līdzīgu virzību kā aizvadītajā gadā, ļaujot prognozēt labus rezultātus un dividendes akcionāriem arī šogad.”

 

AS DelfinGroup turpina strādāt pie tā, lai izveidotu vienu no labākajām darbinieku motivācijas programmām Latvijā. Akcionāru sapulcē precizēta arī darbinieku akciju opciju programma, nosakot, ka uzņēmuma valde stratēģiski nozīmīgiem uzņēmuma darbiniekiem četru gadu laikā varēs piešķirt līdz 100 000 akciju. Kopumā darbinieku ilgtermiņa motivācijas programmas ietvaros AS DelfinGroup plāno emitēt līdz 450 000 uzņēmuma akciju. Akciju opciju programma darbiniekiem dod iespēju saņemt uzņēmuma akcijas un papildus motivē strādāt uzņēmuma interesēs, lai nodrošinātu uzņēmuma vērtības pieaugumu nākotnē.

 

“Daudzos Eiropas un ASV uzņēmumos darbinieku akciju opciju programmas jau ir ļoti labi strādājošs darbinieku piesaistīšanas un motivācijas instruments. Izmantojam šo Rietumvalstu uzņēmumu pieredzi, lai arī Latvijā veidotu šāda veida darbinieku motivācijas praksi. Ar jaunāko lēmumu mēs ievērojami paplašinām akciju daudzumu, ko tuvākajā laikā būs iespējams iegūt uzņēmuma darbiniekiem,” norāda A. Umblejs.

 

2021. gadā AS DelfinGroup sasniedza gan apgrozījuma, gan peļņas rekordu. Uzņēmuma apgrozījums 2021. gadā palielinājies par 7,7%, sasniedzot 25,5 miljonus eiro, savukārt peļņa pirms nodokļiem sasniedza 5,2 miljonus eiro, kas bija pieaugums par 7,2%. Savukārt aizvadītā gada pēdējā ceturksnī tika sasniegts ceturkšņa apgrozījuma rekords – 7,1 miljons eiro, kas bija par 9,2% vairāk nekā trešajā ceturksnī. Uzņēmuma peļņa pirms nodokļiem ceturtajā ceturksnī salīdzinājumā ar trešo ceturksni palielinājās par 41,7% un bija 1,7 miljoni eiro, savukārt peļņa pēc nodokļiem tajā pašā periodā pieauga par 60% un bija 1,6 miljoni eiro.

 

Plašāk ar AS DelfinGroup ceturkšņa, pusgada un gada rezultātiem iespējams iepazīties uzņēmuma mājaslapā: www.delfingroup.lv vai biržas Nasdaq Riga mājaslapā: https://nasdaqbaltic.com/lv/.

 

Par AS DelfinGroup

AS DelfinGroup ir licencēts uz tehnoloģijām balstīts finanšu nozares koncerns, kas dibināts 2009. gadā un strādā ar zīmoliem Banknote un VIZIA. Uzņēmums pastāvīgi attīsta un piedāvā patēriņa aizdevumus, aizdevumus senioriem, nomaksas pakalpojumus, lombarda aizdevumus un lietotu un mazlietotu preču tirdzniecību vairāk nekā 90 filiālēs visā Latvijā, kā arī tiešsaistē. AS DelfinGroup vairāk nekā 270 profesionāļu komanda vidēji mēnesī izsniedz 35 tūkstošus aizdevumu. Uzņēmuma kopējais reģistrēto klientu skaits pārsniedz 400 000. AS DelfinGroup kopš 2014. gada ir pazīstama Nasdaq Riga biržā kā obligāciju emitents un kopš 2021. gada kā akciju emitents Baltijas Oficiālajā sarakstā. Uzņēmums 2021. gadā veica IPO, piesaistot gandrīz 6000 jaunu akcionāru. Uzņēmums veic regulāru ikceturkšņa dividenžu izmaksu. Uzņēmuma ilgtspējas pamatā ir fokuss uz korporatīvo pārvaldību, fintech inovācijām, atbildīgu aizdevumu izsniegšanu, finanšu iekļaušanu un aprites ekonomikas veicināšanu. Uzņēmums strādā ar peļņu katru gadu kopš 2010. gada.

 

Papildu informācija:
Aldis Umblejs,
AS DelfinGroup finanšu direktors
Tālr.: +371 26189988
E-pasts: [email protected]

Uz visiem jaunumiem