Uz visiem jaunumiem

DelfinGroup turpina nodrošināt regulāras dividenžu izmaksas – par 2022. gada otro ceturksni tiks izmaksāti 607 tūkstoši eiro

announcements_img

DelfinGroup dividendēs par 2022. gada otro ceturksni izmaksās 607 282,56 eiro jeb 0,0134 eiro par akciju, nolemts 9. septembra ārkārtas akcionāru sapulcē. Turpinot pieturēties pie Baltijas akciju tirgum unikālās un investoriem izdevīgās dividenžu izmaksu biežuma politikas, uzņēmums kopš 2022. gada 1. janvāra ir izmaksājis dividendes četras reizes gandrīz 4 miljonu eiro apmērā jeb 0,0879 EUR uz akciju, kas nodrošina uzņēmuma akcionāriem augstu ienesīgumu.

 

Kā dividenžu ex-datums otrā ceturkšņa dividenžu saņemšanai ir noteikts 2022. gada 28. septembris, kas nozīmē, ka dividendes tiks izmaksātas par tām akcijām, kas iegādātas līdz 27. septembrim ieskaitot . Savukārt dividenžu izmaksa plānota 30. septembrī.

 

DelfinGroup finanšu direktors Aldis Umblejs: "Uzņēmuma stabilā izaugsme un labie finanšu rādītāji ļauj mums turpināt dividenžu politikā noteikto peļņas sadali, izmaksājot dividendēs līdz 50% no iepriekšējā ceturkšņa peļņas."

 

"Stabilu uzņēmuma peļņu nodrošinājusi attīstība visos galvenajos biznesa segmentos. Lombarda segments šo ceturksni darbojies bez tirdzniecības ierobežojumiem un ir pārsniedzis pirmspandēmijas rādītājus. Augošās inflācijas apstākļos vērojam augstāku klientu pieprasījumu pēc pārbaudītām lietotām un mazlietotām precēm, ko klientiem piedāvājam mūsu atjaunotajā interneta veikalā veikals.banknote.lv un vairāk nekā 90 filiālēs visā Latvijas teritorijā. Pozitīva izaugsme šī gada pirmajā pusgadā vērojama arī patēriņa aizdevumu segmentā. Efektīvākai klientu izvērtēšanai esam integrējuši atvērtās bankas (open bankning) inovatīvākos risinājumus, kā arī paplašinājām sadarbību ar aizdevumu salīdzināšanas platformām," skaidro A. Umblejs.

 

DelfinGroup aizvadījis veiksmīgāko ceturksni uzņēmuma vēsturē. Ieņēmumi otrajā ceturksnī sasniedza 8,6 miljonus eiro, kas ir kāpums par 46% salīdzinājumā ar iepriekšējā gada attiecīgo periodu. Peļņa pirms nodokļiem palielinājās par 30%, sasniedzot 1,96 miljonus eiro, bet neto peļņas kāpums bija 47%, pieaugot līdz 1,22 miljoniem eiro. Uzņēmuma neto kredītportfelis pret pagājušā gada pirmo pusgadu palielinājies par 62%, sasniedzot 53,8 miljonus eiro.

 

Plašāk par DelfinGroup finanšu rezultātiem iespējams iepazīties uzņēmuma mājaslapā www.delfingroup.lv vai biržas Nasdaq Riga mājaslapā https://nasdaqbaltic.com/lv/.

 

Par AS DelfinGroup

 

AS DelfinGroup ir licencēts uz tehnoloģijām balstīts finanšu nozares koncerns, kas dibināts 2009. gadā un strādā ar zīmoliem Banknote un VIZIA. Uzņēmums pastāvīgi attīsta un piedāvā patēriņa aizdevumus, aizdevumus senioriem, nomaksas pakalpojumus, lombarda aizdevumus un lietotu, mazlietotu un jaunu preču tirdzniecību vairāk nekā 90 filiālēs visā Latvijā, kā arī tiešsaistē. AS DelfinGroup vairāk nekā 300 profesionāļu komanda vidēji mēnesī izsniedz 35 tūkstošus aizdevumu. Uzņēmuma kopējais reģistrēto klientu skaits pārsniedz 400 000. AS DelfinGroup kopš 2014. gada ir pazīstama Nasdaq Riga biržā kā obligāciju emitents un kopš 2021. gada kā akciju emitents Baltijas Oficiālajā sarakstā. Uzņēmums 2021. gadā veica IPO, piesaistot gandrīz 6000 jaunu akcionāru. Uzņēmums veic regulāru ikceturkšņa dividenžu izmaksu. 2022. gada pirmajā pusē uzņēmuma kredītportfelis sasniedza 53,8 miljonus eiro, EBITDA bija 5,8 miljoni eiro un peļņa pirms nodokļiem par dividendēm sasniedza 3,6 miljonus eiro. Uzņēmuma ilgtspējas pamatā ir fokuss uz korporatīvo pārvaldību, fintech inovācijām, atbildīgu aizdevumu izsniegšanu, finanšu iekļaušanu un aprites ekonomikas veicināšanu. Uzņēmums strādā ar peļņu katru gadu kopš 2010. gada.

 

Papildu informācija:

 

Aldis Umblejs,
AS DelfinGroup finanšu direktors
Tālrunis: +371 26189988
E-pasts: [email protected]

Uz visiem jaunumiem