Uz visiem jaunumiem

DelfinGroup par otro ceturksni dividendēs izmaksās vairāk nekā 883 tūkstošus eiro

announcements_img

Latvijas fintech uzņēmums DelfinGroup par 2023. gada otro ceturksni dividendēs izmaksās vairāk nekā 883 tūkstošus eiro jeb 0,0195 eiro par vienu akciju, nolemts 14. septembra ārkārtas akcionāru sapulcē.


Par dividenžu ex-datumu otrā ceturkšņa dividenžu saņemšanai ir noteikts 2023. gada 27. septembris. Dividenžu izmaksa notiks 29. septembrī.

"DelfinGroup turpina īstenot pārdomātu dividenžu politiku, reizi ceturksnī līdz 50% no peļņas sadalot saviem akcionāriem. Pateicoties stratēģiskai uzņēmuma vadībai un stabili augošiem biznesa rādītājiem, dividendes apmērs no otrā ceturkšņa peļņas gada laikā pieaudzis par 46%. Šis ir jau trešais dividenžu maksājums šogad, kopumā akcionāriem izmaksājot 0,0557 eiro par vienu akciju. Pēdējo divu gadu laikā, kopš uzņēmuma akciju sākotnējā publiskā piedāvājuma, veiktas jau desmit dividenžu izmaksas. Tas nozīmē, ka mūsu investori saņem regulāru atdevi no ieguldījumiem uzņēmuma akcijās," informē DelfinGroup valdes loceklis Aldis Umblejs.

A. Umblejs piebilst, ka, pamatojoties uz akcijas cenu 13. septembrī, kas bija 1,35 eiro, dividenžu ienesīgums ir 5,5%. "Mēs turpināsim strādāt pie uzņēmuma izaugsmes, nodrošinot regulāras dividenžu izmaksas, tādejādi esot pievilcīgs uzņēmums gan esošajiem, gan topošajiem akcionāriem."

DelfinGroup 2023. gada otrajā ceturksnī turpināja uzrādīt stabilus izaugsmes rādītājus visos biznesa virzienos, tai skaitā turpinot attīstīt lielāko aprites ekonomikas veikalu tīklu un interneta veikalu Banknote. Šī gada otrajā ceturksnī uzņēmuma peļņa pirms nodokļiem palielinājusies par 7%, sasniedzot 2 miljonus eiro, savukārt ieņēmumi, salīdzinot ar pērnā gada otrā ceturkšņa rādītājiem, palielinājās par 52%, sasniedzot 12,3 miljonu eiro. DelfinGroup EBITDA pieaugusi līdz 4,3 miljoniem eiro, kas ir par 41% vairāk nekā 2022. gada 2. ceturksnī.

Šī gada otrajā ceturksnī izsniegti aizdevumi 21,8 miljonu eiro apmērā, kas salīdzinājumā ar aizvadītā gada 2. ceturksni ir kāpums par 7%. Palielinoties aizdevumu izsniegšanai 2023. gadā, neto kredītportfeļa apjoms ir sasniedzis rekordaugstu līmeni – 78,1 miljonu eiro, tādejādi jau pārsniedzot DelfinGroup izvirzīto stratēģisko mērķi 2023. gada beigās sasniegt 77 miljonus eiro neto kredītportfeli.

Par DelfinGroup

DelfinGroup ir licencēts Latvijas fintech uzņēmums, kas dibināts 2009. gadā un strādā ar zīmoliem Banknote un VIZIA. Uzņēmums strādā ar peļņu katru gadu kopš 2010. gada. DelfinGroup pastāvīgi attīsta un piedāvā patēriņa aizdevumus, aizdevumus senioriem, nomaksas pakalpojumus, lombarda aizdevumus un lietotu, mazlietotu un jaunu preču tirdzniecību vairāk nekā 90 filiālēs visā Latvijā, kā arī tiešsaistē. DelfinGroup kopš 2014. gada ir pazīstams Nasdaq Riga biržā kā obligāciju emitents un kopš 2021. gada kā akciju emitents Baltijas Oficiālajā sarakstā. Uzņēmums veic regulāru ikceturkšņa dividenžu izmaksu. DelfinGroup ilgtspējas pamatā ir fokuss uz korporatīvo pārvaldību, fintech inovācijām, atbildīgu aizdevumu izsniegšanu, finanšu iekļaušanu un aprites ekonomikas veicināšanu. Uzņēmums saņēmis Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūta balvas "Ilgtspējas indekss 2023" zelta kategorijas godalgu.

Papildu informācija:

Aldis Umblejs,

AS DelfinGroup finanšu direktors

Tālr.: +371 26189988

E-pasts: [email protected]

 

Uz visiem jaunumiem